КОСТЬ ЛЕВИЦЬКИЙ: ВІД САМОСТІЙНОСТІ ЕКОНОМІЧНОЇ ДО НЕЗАЛЕЖНОСТІ ДЕРЖАВНОЇ
Ключові слова:
ость Левицький, юрист, окупація, економічна самостійність, ощадність, державне відродження, незалежністьАнотація
У статті розглянуто діяльність визначного українського громадсько-політичного й державного діяча, адвоката і публіциста Костя Левицького. Досліджено й проаналізо- вано його діяльність як ідеолога руху ощадності, організатора та одного з провідних діячів українського кооперативного руху в Галичині. Охарактеризовано його внесок у становлення й розвиток економічних засад самостійності українського громадянства у період іноземної окупації краю. Описано активну громадянську позицію та державницьку діяльність К. Левицького в період національно-державного відродження Галичини, ство- рення Західно-Української Народної Республіки. Обґрунтовано висновок про те, що сво- єю діяльністю він сприяв відродженню української державності, національної свідомості, української економіки через власну активну діяльну позицію аж до кінця свого життя.Посилання
Бабенко С. Г. Історія кооперативного руху : [підруч. для вузів] / С. Г. Бабенко, В. Г. Галюк, С. Д. Гелей –
Львів : Інститут українознавства НАНУ, 1995. – 410 с.
Левицький К. Порадник торговельний / Кость Левицький, Іван Петрушевич. – Львів, 1905. – 84 с.
Загальні збори Центробанку // Господарсько-кооперативний часопис. – 1938. – Ч. 21. – С. 14.
Левицький К. Про сьльськи касы позичкови и щадниць / К. Левицький – Л., 1894. – 72 с.
Левицький К. Як працює наша кооперація / К. Левицький // Господарсько-кооперативний часопис. – 1938. –
Ч. 17–18.
Діло. – 1936. – 1 листопада.
Довідник з історії України. Т. 2. / За ред. І. Підкови та Р. Шуста. – К., 1995. – С. 145–146.
Д-р Кость Левицький. З приводу 75-ліття життя // Новий час. – 1934. – 22 листопада. – Ч. 261. – С. 1–2.
Витанович І. Історія українського кооперативного руху / І. Витанович. – Нью-Йорк, Т-во укр. кооперації,
– 624 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.