Академічні підручники з архівознавства в Польщі
Ключові слова:
архівознавство, архіви, вищий навчальний заклад, дидактика, підручник, ПольщаАнотація
Охарактеризовані польські підручники з архівознавства, архівної методики, історії архівної справи та вступу до з архівознавства, видані у міжвоєнну добу і по війні. Наведені позитиви і недоліки підручників Казимира Конарського, Ришарда Пше-лясковського, Чеслава Берната, Анджея Томчака, Галини Карчової, Галини Рабутки та Богдана Ришевського, колективної праці познанських архівістів під редакцією Станіслава Навроцького та Станіслава Серповського. Оцінені можливості даних підручників для викладацької роботи у вищих навчальних закладах.Посилання
Konarski K. Archiwistyka polska i jej zadania. – Warszawa, 1929.
Przelaskowski R. Program prac wewnętrznych w archiwach nowożytnych. – Warszawa, 1935.
«Archeion», t. 19-20, 1951.
Tomczak A. Zarys dziejów archiwów polskich, cz. 1: Do wybuchu I wojny światowej. – Toruń, 1974.
Tenże. Zarys dziejów archiwów polskich, cz. 2: Od wybuchu I wojny światowej do roku 1978. – Toruń, 1980.
Tenże. Zarys dziejów archiwów polskich. – Toruń, 1982.
Biernat C. Problemy archiwistyki współczesnej. – Warszawa, 1977.
Karczowa H. Rozwój form kancelaryjnych i współczesne rodzaje dokumentów archiwalnych. Dokumentacja wizualna i audialna (fotografie, filmy, nagrania). – Toruń, 1979.
Robótka H. Rozwój form kancelaryjnych i współczesne rodzaje dokumentów archiwalnych. Dokumentacja geodezyjno-kartograficzna. – Toruń, 1985.
Taż. Metodyka archiwalna. Opracowanie dokumentacji geodezyjno-kartograficznej, audiowizualnej (fotografii, filmów, mikrofilmów i nagrań). – Toruń, 1988.
Robótka H., Ryszewski B., Tomczak A. Archiwistyka. – Warszawa, 1989.
Metodyka pracy archiwalnej / pod red. S. Nawrockiego i S. Sierpowskiego. – Poznań, 1992.
Кроме редакторов, в нем участвовали Ирена Радке, Казимера Хойнацкая, Тадеуш Грабаж, Дариуш Мательский, Ирена Мамчак-Гадковская, Пшемыслав Войцеховский.
В приготовлении 2 издания (Познань, 1995) участвовал также Кжиштоф Стрыйковский, а к авторскому составу 3 издания (Познань, 2001) присоединились Рафал Палуба, Томаш Палюшинский и Ярослав Висневский. Эти авторы, за исключением Д. Мательского, приготовили также 5 издание этой книги (Познань, 2004).
Metodyka pracy archiwalnej / pod red. S. Nawrockiego i S. Sierpowskiego. – Poznań, 2001.
Robótka H. Wprowadzenie do archiwistyki. – Toruń, 2002.
Taż. Opracowanie i opis archiwaliów. Podręcznik akademicki. – Toruń, 2010.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.