ОДЕСЬКИЙ ПЕРІОД ДІЯЛЬНОСТІ СХОДОЗНАВЦЯ В.В. ГРИГОР’ЄВА
Ключові слова:
сходознавство, історія, ярлик, Крим, Одеське товариство історії і старожитностейАнотація
У статті розглянуто одеський період діяльності відомого історика-сходознавця
В. Григор’єва. Виділено його роботу в Одеському товаристві історії і старожитностей. Показано головні напрями наукових пошуків вченого, зокрема дослідження історії Криму та ярликів ханів Золотої Орди
Посилання
Хмарський В. Археографічна діяльність Одеського товариства історії і старожитностей. – Одеса: Астропринт, 2002. – 400 с.
Хмарський В. Відновлення археографічної діяльності Одеського товариства історії та старожитностей (1856-1860) //
Историческая память. Историко-краеведческий ежегодник. – 2000. – Вип. 2. – С. 95-101.
Тункина И.В. Русская наука о классических древностях юга России (XVIII − середина XIX в.). – СПб., 2002. – 675 с.
Симоненко І. Пам’яткоохоронна діяльність Одеського товариства історії та старожитностей // Вісник Українського товариства
охорони пам’яток історії та культури. – 1999. – № 2. – С. 19-32.
Непомнящий А.А. Крымоведческие исследования в Одессе в середине ХІХ – начале ХХ века // Культура народов Причерноморья. – 1999. – № 7. – С. 101-118.
Непомнящий А.А. Бібліографічний аспект історико-краєзнавчих досліджень в Одесі у XIX ст. // Бібліотечний вісник. – 2000. –
№ 5. – С. 35-41.
Коссович К.А. Об ученых трудах профессора Григорьева // ЖМНП. – 1868. – Ч. 140. – С. 649-656.
Непомнящий А.А. Сходознавчі студії в історичному кримознавстві в першій половині XIX століття // Схід. – Донецьк, 2003. –
№ 6. – С. 84-89.
Веселовский Н.И. Григорьев Василий Васильевич // Биографический словарь профессоров и преподавателей императорского С.-Петербургского университета за истекшую третью четверть века его существования, 1869-1894. – СПб., 1896. – Т. 1. – С. 216-218.
Григорьев В.В. Монеты Джучидов, генуэзцев и Гиреев, битые на Таврическом полуострове и принадлежащие Обществу //
ЗООИД. – Одесса, 1844. – Т. 1. – Отд. 1. – С. 301-314.
Григорьев В.В. Ярлыки Тохтамыша и Сеадет-Гирея // ЗООИД. – Одесса, 1844. – Т. 1. – Отд. 2. – С. 337-346.
Григорьев В.В. Ярлыки Тохтамыша и Сеадет-Гирея в литографированных снимках работы К.Я. Тромонина, с транскрипцией переводом Я.О. Ярцова, с введением и примечанием В.В. Григорьева. – Одесса, 1844. – 10 с.
Почекаев Р.Ю. Ярлыки ханов Золотой Орды как источник права и как источник по истории права // КодексInfo. – 2004. – Январь-
февраль. – С. 134-145.
Историческая записка о деятельности императорского Московского Археологического общества за первые 25 лет существования. – М., 1890. – 308 с.
Григор’єв Василь Васильович // http://uk.wikipedia.org/wiki/.
[Григорьев В.В.] Об археологических поисках в Керчи // ЖМВД. – 1845. – Декабрь. – С. 426-449.
[Григорьев В.В.] О древних статуях, найденных в последнее время в Керчи // ЖМВД. – 1851. – Ноябрь. – С. 297-308.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.