МОРСЬКІ ПАРОПЛАВНІ ТОВАРИСТВА ПІВДНЯ УКРАЇНИ В МІЖНАРОДНІЙ ПОШТІ ХІХ ст.
Ключові слова:
міжнародна пошта, товариство, пароплавство, флотАнотація
У статті розглядається діяльність українських і російських пароплавних товариств у міжнародних поштових відносинах ХІХ ст. Особлива увага приділяється морським поштовим перевезенням, які здійснювалися Чорноморським пароплавним товариством, Російським товариством
пароплавства і торгівлі та товариством Добровільного флоту. В статті розглядаються також правила морської поштової служби, якими керувалися товариства в своїй діяльності
Посилання
Аскарханов А. Сборник постановлений и распоряжений по почтово-телеграфному ведомству. С официального издания 1885 года в исправленном и дополненном виде согласно последовавшим распоряжениям в течении 1885 г. – 1902 г. Руководство к изучению почтовой службы, составил и издал Александр Аскарханов. Часть первая, почтовая. – Житомир: Типо-литография М. Дененмана, Михайловская, д. № 3, 1903. – 670 с.
Бизина В.Г. Из истории украинской почты (К 225-летию Киевского почтамта). – К.: [Б.в.], 2000. – 91 с.
Бржозовский О. Историческое развитие постановлений русского законодательства по почтовой части. – Казань: Издание книгопродавца И. Дубровина, 1855. – 68 с.
Державний архів Миколаївської області (далі – ДАМО), ф.87, оп.1, спр.40. – Арк.36.
ДАМО, ф.87, оп.1, спр.43.
ДАМО, ф.87, оп.1, спр.55. – Арк.58-58зв.
Державний архів Одеської області, ф.307, оп.7, спр.635.
Кофман В., Калин Р. Одесская почта (фрагменты истории). – Одесса: МП «Брок-Сервис-Мэн», 1998. – 57 с.
Краткий обзор деятельности главного управления почт и телеграфов с почтово-телеграфною статистикою за 1885 год. Издание главного управления почт и телеграфов. – СПб.: Типография императорской академии наук, 1887. – 56 с.
Материалы по истории связи в России ХVІІІ – начало ХХ вв. Обзор документальных материалов. – Л.: Ленингр. типография № 5 Главполитграфпрома СССР, 1966. – 335 с.
Министерство внутренних дел. Исторический очерк. Приложение второе. Почта и телеграф в ХІХ столетии. – СПб.: Типография министерства внутренних дел, 1901. – 248 с.
Мухін В., Мороз В., Дюков П., Іванов В., Юрій В. Від гінця до Інтернету. Нариси з історії української пошти. – К.: [Б.в.], 2002. – 328 с.
Остряков А. Краткий очерк по истории Всемирной и Русской почты. – М.: Издание Ц.К. Союза Связи, 1924. – 117 с.
Полное собрание законов Российской империи (далі – ПСЗ): Собрание 1-е. – СПб., 1830. – Т. ХХ. – № 4680.
ПСЗ. – № 1148.
ПСЗ. – № 16560.
ПСЗ. – № 6216.
Почтово-телеграфный журнал. Год пятый. Отдел официальный. – 1892. – № 7. – 20 февраля.
Почтово-телеграфный журнал. Год пятый. Отдел официальный. – 1892. – № 8. – 27 февраля.
Сафонов Н.А., Карминский В.А. Письмо оправляется в путь. Рассказы о зарождении и развитии отечественной почты. – М.: Изд-во «Связь», 1965. – 70 с.
Собрание законов по управлению почтовому. 1826-1852. – Т. ІV. – СПб.: В типографии Е. Фишера, 1849. – 498 с.
Соркин Е.Б. Почта спешит к людям. – М.: Знание, 1977. – 128 с.
Шедлинг М. Очерки по истории мировой почты. – Ч. 2. Русская почта с древних времён до начала ХІХ века. – М.: Библиотека журнала «Жизнь и техника связи», 1926. – 255 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.