ІСТОРИЧНА КАРТА: МАТЕРІАЛИ ДО КУРСУ «ІСТОРИЧНА ГЕОГРАФІЯ»
Ключові слова:
історична географія, історична карта, картографіяАнотація
У статті розглянуті наукові дослідження історії розвитку карто-графії, поняття «історична карта», визначені види історичної карти, елементи та умовні позначки, місце в загальній класифікації картПосилання
Постников А.В. Развитие картографии и вопросы использования старых карт. – М.: Наука, 1985. – 214 с.
Дашкевич Я. Завдання історичного картознавства в Україні // Картографія та історія України. – Львів, 2000. – С. 13-17; Сосса Р.І. Історія картографування території України від найдавніших часів до 1920 р. – К., 2000; Його ж. Стан і проблеми досліджень з історії картографії України // Пам’ять століть. – 2003. – № 2.
Салищев К.А. Картография. – М.: Просвещение, 1982. – 430 с.
Mizgalski J. Mapa historyczna. – Częstochowa: Wyższa szkola pedagogiczna, 2003. – 240 s.
Пометун О., Фрейман Г. Методика навчання історії в школі. – К.: Ґенеза, 2005. – 330 с.
Картография с основами топографии / Под ред. Г.Ю. Гринберга. – М.: Просвещение, 1991. – 368 с.
Малахов Н.В. Элементы картографии в средней школе. – М.: Просвещение, 1972. – 230 с.
Берлянт А.М. Карта – второй язык географии. – М.: Просвещение, 1985. – 192 с.
Салищев К.А. Картоведение. – М.: Просвещение, 1990. – 400 с.
Гольденберг Л.А. К вопросу о картографическом источниковедении // Историческая география России. – М., 1975. – С. 217-231.
Берлянт А.М. Методологическая роль картографии в науках о Земле и обществе // Берлянт А.М. Образ пространства: карта и информация. – М.: Просвещение, 1986. – С. 5-28.
Леонтьев В.С. Тематическая картография. – М.: Просвещение, 1981. – 102 с.
Дробижев В.З., Ковальченко И.Д., Муравьев А.В. Историческая география СССР: Учеб. пособие. – М.: Просвещение, 1973. – 230 с.
Яцунский В.К. Историческая география. История ее возникновения и развития в ХІV-ХVІІІ веках. – М.: Просвещение, 1955. – 230 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.