РОЗВИТОК ФІЗКУЛЬТУРИ І СПОРТУ В НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДАХ ПІВДНЯ УКРАЇНИ (ПОЧАТОК ХХ СТ.)
Ключові слова:
учнівський спорт, Південна Україна, спортивні гуртки, гімнастичні товаристваАнотація
У статті висвітлюються питання розвитку фізичного виховання і спорту в навчальних закладах Півдня України на початку ХХ ст.Посилання
Вацеба О.М. Спортивно-гімнастичний рух в Західній Україні (кінець ХІХ ст. – кінець 30-х років ХХ ст.): Автореф. дис. … канд. пед. наук: 13.00.04 / УДУФВіС. – К., 1992; Боднар Я.Б. Теоретичні та методичні засади фізичного виховання молоді Галичини кінця ХІХ – початку ХХ століття (до 1939 р.): Автореф. дис. … канд. наук з фіз. вих. і спорту: 24.00.02 / Львівський держ. ін-т. фіз. культури. – Л., 2002; Приступа Є.Н. Становлення та розвиток педагогічних основ української народної фізичної культури. Атореф. Дис. … д-ра пед. наук: 13.00.01 / АПН України, Ін-т педагогіки. – К., 1996; Цьось А.В. Розвиток фізичного виховання на території України з найдавніших часів до початку ХІХ ст.: Автореф. дис…д-ра наук з фіз. вих. і спорту – Харків, 2005; Деделюк Н.А. Традиції фізичного виховання Київської Русі та їх використання в загальноосвітній школі: Автореф. дис. … канд. наук з фіз. фих. і спорту: 24.00.02 / Львівський держ. інст-т. фіз. культури. – Л., 2004; Бондар А.С. Теорія і практика фізичного виховання гімназистів на Слобожанщині у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст.: Автореф. дис. … канд. наук з фіз. фих. і спорту: 24.00.02 / Львівський держ. ін-т. фіз. культури. – Л., 2006.
Краткий обзор народного образования в Херсонской губернии за 1898 г. / Изд. Херсонской Губернской Земской Управы. – Херсон: Паровая типо-литография О.Д. Ходушиной, 1902.
Суник А.Б. Российский спорт и олимпийское движение на рубеже ХІХ-ХХ веков. Изд. 2-е испр. и доп. – М.: Сов. спорт, 2004.
Памятная книжка Херсонской губернии на 1901 год. / Сост. Херсонским Губернским Правлением. – Херсон: Тип. Херсонского Губернского Правления, 1901. – С. 25-213.
Мор Я. О современной постановке школьной гимнастики и некоторых других физических упражнений // Журн. М-ва народного просвещения. – 1903. – Март.
Самоуков Ф.И. История физической культуры. – М.: «Физкультура и спорт», 1964.
В обществе врачей // Николаевская газета. – 1912. – 12 января.
Кулинко Н.Ф. История и организация физической культуры: Учеб. пособие для учащихся пед. уч-щ по спец. № 1910 «Физическое воспитание». – М.: Просвещение, 1982.
К смотру потешных в Петербурге // Русский спорт. – 1912. – 29 июля, № 31.
Известия из школьной жизни Одесского учебного округа в 1912 г. К открытию при управлении Одесского учебного округа одногодичных курсов для подготовки учителей и учительниц гимнастики в средних учебных заведениях // Циркуляр по Одесскому учебному округу. – 1912. – № 10-11-12 (октябрь, ноябрь, декабрь). – Одесса, 1912.
Ученический водный спорт в Одесском учебном округе. – Одесса: Тип. Е.И. Фесенко, 1910.
Яхт-клуб // Николаевская газета. – 1911. – 6 мая, № 1593.
Кізченко В.І. З історії розвитку спорту на Україні (кінець ХІХ – початок ХХ ст.) // Український історичний журнал. – 1980. – № 7 (липень). – С. 99.
Николаев, Херсон. губ. (От нашого кореспондента) // Русский спорт. – 1912. – 21 октября, № 43. – С. 14.
Известия из школьной жизни Округа. Гимнастическая площадка для мужских средних учебных заведений г. Одессы (1910-1912 гг.) // Циркуляр по Одесскому учебному округу. – 1913. – № 8 (август). – Одесса, 1913. – С. 511-512.
Распоряжения Министерства народного просвещения. Циркулярные. 29 декабря 1913 г. № 62495. Об испрошении кредита для устройства площадок для детских игр и физических упражнений // Циркуляр по Одесскому учебному округу. – 1914. – № 1 (январь) – Одесса, 1914. – С. 45.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.