БОРОТЬБА ЗА ВІДНОВЛЕННЯ «STATUS QUO» ПОЛЬЩІ НА МІЖНАРОДНІЙ АРЕНІ У 1918-1921 РОКАХ
Ключові слова:
Польща, війна, державна незалежність, міжнародні відносиниАнотація
Після трьох розподілів Речі Посполитої, що відбулися наприкінці ХVІІІ століття, здавалося, польський народ навіки втратив свою державність. Однак події 1918-1921 років дали полякам шанс «відродитися із небуття»Посилання
Зашкільняк Л.О., Крикун М.Г. Історія Польщі: від найдавніших часів до наших днів / Львів. нац. ун-т ім. І. Франка; Ін-т іст. досліджень; Центр іст. полоністики. – Львів, 2002. – C. 442
Макарчук С.А. Українська республіка галичан: Нариси про ЗУНР – Львів: Світ, 1997. – 192 с.; Красівський О. ЗУНР і Польща: політичне і воєнне протиборство (листопад 1918 – липень 1919 рр.) / НАН України. Ін-т українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 1999. – 43 с.; Литвин М. Українсько-польська війна 1918-1919 pp.: Монографія. – Львів: Світ, 1998. – 488 с.; Ярема Я. Над Сяном. Листопадові дні 1918 року в Перемишлі: Події і роздуми / Упоряд., передм. та комент. С. Яреми; Післямова М. Литвина; НАН України. Ін-т українознавства ім. І. Крип’якевича, Львів. реґіон. сусп.-культ. т-во «Надсяння». – Львів, 1997. – 96 с.
Polska i Ukraina: Sojusz 1920 roku i jego następstwa: Materiaіy z konf. nauk., Toruń, 16-18 list. 1995 r. / Nauk. red.: Z. Karpus, W. Rezmer, E. Wiszka. – Toruń, 1997. – 562 s.
Дильонгова Г. Історія Польщі 1795-1990. – К.: Києво-Могилянська академія, 2007. – C. 111
Лісевич І. У відблиску польських багнетів: Життя Києва під час перебування в ньому польських військ (травень-червень 1920 р.) / НАН України. Ін-т історії України; Відп. ред. С.В. Віднянський. – Київ, 2002. – 220 с.
Прушинський М. Драма Пілсудського. Війна 1920 / Відп. ред. В.П. Вєдіна; Пер. з пол.: В.В. Булгаков, В.П. Вєдіна. – Київ: Лібра. 1997. – 335 с., [16] арк. іл., [5] арк. іл. у додатку на вкладці.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.