ДОШЛЮБНЕ СПІЛКУВАННЯ ТА ПЕРЕДВЕСІЛЬНА ОБРЯДОВІСТЬ УКРАЇНЦІВ У СТЕПОВОМУ ПОБУЖЖІ В ПЕРШІЙ ПОЛОВИНІ ХХ СТ. (за матеріалами етнографічних досліджень Миколаївщини)
Ключові слова:
"вулиця", сватання, оглядини, договірАнотація
У даній статті автор, використовуючи матеріали етнографічних досліджень, розглядає традиційні форми проведення дозвілля неодруженої молоді на Миколаївщині. Звертається увага на реґіональні особливості ритуальних дій у передвесільному циклі весільної обрядовості українців у Степовому Побужжі.Посилання
Борисенко В.К. Весільні звичаї та обряди на Україні (Історико-етнографічне дослідження). – К., 1988.
Петрова Н.О. Обряди передвесільного циклу (за матеріалами етнографічних досліджень українського населення Одещини) // Археология и этнология Восточной Европы. – Одесса, 1997.
Пономарьов А.П. Українська етнографія. – К., 1994.
Петрова Н.О. Традиційна система спілкування та звичаєво-обрядові норми підготовки молоді до шлюбу (за матеріалами українського населення Одещини) // Археологія та етнологія народів Східної Європи: матеріали дослідження. – Одеса, 2000.
Половинкина T. Свадьба в Новошмидтовке // Вечерний Николаев. – 1992. – 20 августа.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.