КАМПАНІЯ ЗНЯТТЯ ЦЕРКОВНИХ ДЗВОНІВ НА ТЕРИТОРІЇ ХЕРСОНСЬКОЇ ТА ОДЕСЬКОЇ ЄПАРХІЙ У ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ 20-Х РОКІВ ХХ СТ.
Ключові слова:
дзвони, церква, індустріалізація, аґітація, конфіскація, кольорові металиАнотація
дефіцит коштів для поліпшення «культурної бази» реґіонів. У статті зазначено також, що дана кампанія стала ще одним елементом антирелігійної політики радянської державиПосилання
Плаксин Р.Ю. Тихоновщина и еѐ крах: Позиция православной церкви в период Великой Октябрьской социалистической революции и гражданской войны. – Л., 1987. – 208 с.
Даниленко В.М., Касьянов Г.В., Кульчицький С.В. Сталінізм на Україні. 20-30-ті роки. – К., 1991. – 342 с.
Кухар-Онышко Н.А., Пиворович В.Б. Из вечности звонят колокола… // Летопись Причерноморья. Литература, история, археология, нумизматика. – Херсон, 2001. – № 5. – С. 65-70.
Скороход А. Как большевики заставили «замолчать» колокола Херсона // Гривна. – Херсон, 2003. – С. 13.
Державний архів вищих органів влади та управління України (Далі – ЦДАВО), ф. 8, оп. 1, спр. 817.
Там само, ф. 5, оп. 3, спр. 1052.
Там само, спр.1070.
Гуревич Н. Колокола – в литейные цеха // Красный Николаев. – 1929. – 31 мая.
Дзвони – на індустріалізацію. Собор – під антирелігійний музей // Наддніпрянська правда (Херсон). – 1929. – 3 вересня.
Мы за закрытие церквей и синагог. Отдать колокола на нужды индустриализации // Вечерние известия (Одесса). – 1930. – 7 января.
Двадцять п’ять тисяч проти. Собори – під палаци культури, дзвони перелити на машини. Велична демонстрація трудящих Херсону за нове, не задурманене життя // Наддніпрянська правда (Херсон). – 1929. – 14 грудня.
Боротьба проти релігії – боротьба за соціалізм // Наддніпрянська правда (Херсон). – 1929. – 15 грудня.
Державний архів Миколаївської області, ф. Р-161, оп. 1, спр. 830.
Церковные колокола на тракторные части // Вечерние известия (Одесса). – 1930. – 28 января.
ЦДАВО, ф. 1, оп. 5, спр. 496.
Колокола на службе индустриализации // Красный Николаев. – 1930. – 28 февраля
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.