МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ТЕРМІНОЛОГІЇ, ПОВ’ЯЗАНОЇ З НАЦІОНАЛЬНИМИ МЕНШИНАМИ
Ключові слова:
етнос, національні меншини, нація, національністьАнотація
Стаття присвячена поясненню методологічних аспектів терміно-логії, пов’язаної з етнічними та національними меншинами. Розглядається історичний, юридичний, філологічний та соціологічний аспекти проблемиПосилання
Рафальський О.О. Національні меншини України у ХХ ст.: Історіографічний нарис. – К.: Полюс, 2000. – 447 с.
Національні відносини в Україні у XX ст. Збірник документів і матеріалів / Упор.: М.І. Панчук та ін. – К.: Наукова думка, 1994. – С. 474.
Чи є українська нація та національні меншини в Україні? // Персонал Плюс. – 2005. – № 8 (106). – 21-27 лютого.
Рафальський О. Поняття «національна меншина» в етнополітичному дослідженні // Наукові записки. Зб. – Вип. 8. – К.: ІПіЕНД, 1999. – С. 178-179.
Відомості Верховної Ради України. – 1992. – № 36. – Ст. 529.
Євнух В.Б. Етнополітика в Україні: правничий та культурологічний аспекти. – К.: Фенікс, 1997. – С. 36.
Биков О.М. Конституційно-правовий статус національних меншин в Україні: Автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ін-т держави і права ім. В.М. Корецького НАН України. – К., 2001. – С. 3.
Порівняльна таблиця до проекту Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про національні меншини в Україні» // Моя Родина. – 2001. – 13 декабря.
Васильчик В.М. Німці України: суспільний та національний аспекти ХХ – початок ХХІ ст. – Дис. … д-ра іст. наук. – К., 2006. – С. 44-45.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.