ТАЙСЬКО-АМЕРИКАНСЬКІ ВІДНОСИНИ у ХХІ ст.

Наталія Іванівна Земзюліна, Людмила Анатоліївна Вовчук

Анотація


У цій статті автор акцентує увагу на важливості регіону Південно-Східної Азії для США на сучасному етапі,що досить чітко простежується у проголошеній Б.Обамою зовнішньополітичній стратегії США щодо співпраці з країнами Південно-Східної Азії та регіону у цілому. За відносно короткий проміжок часу (2009-2011 рр..) США вдалося заявити про себе як про країну, що ніколи не залишала Південно-Східну Азію і має намір виступати гарантом миру і стабільності в регіоні. У вищій ступені плідно розвивається співпраця США з Таїландом. Хоча і існують певні складнощі у відносинах. Інтенсифікація військово-політичного співробітництва США з країнами Південно- Східної Азії викликає цілком виправдані побоювання з боку Китаю і сприяє посиленню американсько-китайського суперництва в регіоні.

Ключові слова


США; Південно-Східна Азія; В’єтнам; Філіппіни; Таїланд; Сінгапур; Індонезія; Малайзія; військова співпраця

Повний текст:

PDF

Посилання


Лексютина Я.В. Политика США в Юго-Восточной Азии при Б. Обаме: укрепление союзнических отношений и формирование нових партнерств / Я.В. Лексютина // Исторические, философские, политические и юридические науки, культурология и искусствоведение. Вопросы теории и практики. – 2012. – № 7 (21). – C. 110.

Радиков И.В. Дисперсия современной архитектуры безопасности в АТР: глобальные тенденции и региональные особенности / И.В. Радиков // Социальные и гуманитарные науки на Дальнем Востоке. – 2011. – № 2. – С. 12.

Лексютина Я.В. США – КНР: соперничество в Юго-Восточной Азии обостряется / Я.В. Лексютина. // Азия и Африка сегодня. – 2012. – № 3. – С. 4.

Thailand: Background and U.S. Relations // CRS Report for Congress. – June 5, 2012. – P. 20.

Thailand: Background and U.S. Relations // CRS Report for Congress. – June 5, 2012. – P. 13.

Clinton H. America’s Pacific Century. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.state.gov/secretary/rm/2011/11/176999.htm

Лексютина Я.В. Политика США в Юго-Восточной Азии при Б. Обаме: укрепление союзнических отношений и формирование нових партнерств. – C. 111.


Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.