РОЛЬ МИКОЛАЇВСЬКОЇ МОРСЬКОЇ АСТРОНОМІЧНОЇ ОБСЕРВАТОРІЇ У ГІДРОГРАФІЧНИХ ДОСЛІДЖЕННЯХ У ПІВНІЧНОМУ ПРИЧОРНОМОР’Ї у першій половині ХІХ ст.
Ключові слова:
Миколаївська морська астрономічна обсерваторія, Гідрографічне депо карт, гідрографічні дослідження, моряки-гідрографиАнотація
Висвітлено внесок Миколаївської морської астрономічної обсерваторії у розвиток астрономічної науки та практики, її роль у розвитку гідрографічних досліджень у Північному Причорномор’ї у першій половині ХІХ ст. Узагальнено діяльність Мико- лаївської морської астрономічної обсерваторії як наукової установи у підготовці офіцерів-гідрографів та як астрономічної бази для Чорноморського флоту.Посилання
Кнорре К. Опис Миколаївської обсерваторії. / К. Кнорре // Новоросійський календар на 1844 р. – Одеса. – 1843. – С. 373-374.
Пінігін Г.І., Ераль С.Ф. Династія астрономів Кнорре / Г.І. Пінігін, С.Ф. Ераль – Миколаїв: Вид-во І. Гудим. – 2009. – 148 с.
Архів Миколаївської астрономічної обсерваторії (далі – АМАО). – Т.15. – 29-й напівтом. – Арк. 463.
АМАО. – Оп. 2. – Спр. 13. – Арк. 44.
АМАО. – Оп. 2. – Спр. 13. – Арк. 36.
АМАО. – Оп. 2. – Спр. 94. – Арк. 9.
Крючков Ю.С. Олексій Самуїлович Грейг / Ю.С. Крючков. – М., 1984. – С. 1-3.
Російське Дунайське пароплавство. – Одеса. – 1913. – С. 1-3.
Кнорре К. Лекции практической астрономи, читанные в Черноморской штурманской роте. / К. Кнорре. – Вып. 1. – Николаев. – 1855. – 83 с.
Петров Г.М., Пінігін Г.І. Карл Кнорре – перший астроном Чорноморського флоту / Г.М. Петров, Г.І. Пінігін. – Миколаїв. – 2004. – 83 с.
Мельник Л.Г. Технічний переворот на Україні у ХІХ ст. / Л.Г. Мельник – К.: Вид-во Київського ун-ту, 1972. – 239 с.
Державний архів Миколаївської області. – Ф. 230. – Оп. 1. – Спр. 30. – Арк. 14.
Кнорре К. Наставление для сыскания широты места, погрешности инструмента и состояния часов по методу Гаусса. / К. Кнорре – Николаев. – 1832. – 68 с.
О некоторых сочинениях астронома Кнорре. // Морской сборник . – 1859. – Т. 39. – № 1. – С. 21.
Мітковська Т.С. Миколаївська морська астрономічна обсерваторія. / Т.С. Мітковська / Миколаївські визначні місця. – Миколаїв: Можливості Кіммерії. – 2010. – 336 с.
Російський Державний архів Військово-Морського флоту. – Ф. 402. – Оп. 1. – Спр. 738. – Арк. 2.
Манганари Егор Павлович // Общий морской список. – Ч. VІІ. – СПб., 1893. – С. 472-474.
Лазарев М.П. Документи. – Т. ІІІ. – М. – 1961. – С. 68-71.
Рол Босфору в утворенні течій. // Морской сборник. – Т. ССLХІІІ. – 1894. – № 11. – С.2.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.