УКРАЇНСЬКЕ ПИТАННЯ В ДІЯЛЬНОСТІ АГЕНОРА ГОЛУХОВСЬКОГО
Ключові слова:
Агенор Голуховський, українське питання, Галичина, Австро-УгорщинаАнотація
Агенор Голуховський тричі перебував на посаді намісника Галичини. Як представник консервативної течії аристократів він знаходився ближче до правого крила цього політичного угрупування. Користаючи з прихильності цісаря провадив перетворення в Галичині, які були на руку полякам. Стосовно українців він займав різко негативну позицію, нав’язуючи їм латинську абетку, переслідуючи найбільш активних їх представників.Посилання
Головченко В.І. Солдатенко В.Ф. Українське питання в роки першої світової війни. – К.: Парламентське вид-во, 2009.
Чорновол І. Агенор Голуховський – міністр закордонних справ Австро-Угорщини // Львів. газ. – 2005. – 25-27 березня.
Spór o historyczna szkołę krakowską. W stulecie katedry historii Polski Uniwersytetu Jagiellońskiego. 1869-1969 / pod red. C. Bobińskiej. – Kraków : Wyd. Literackie, 1969.
Hoszowa M. «Polityka historyczna» stańczyków / Hoszowa M. // Historia-mentalność-tożsamość. Miejsce i rola historii oraz historyków w życiu arodu polskiego i ukraińskiego w XIX i XX wieku / praca zbiorowa pod red. J. Pisulińskiej, P. Sierżęgi, L. Zaszkilniaka. – Rzeszów : Wyd. URz., 2008
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.