КОНСТИТУЦІЙНІ ЗАСАДИ ОРГАНІЗАЦІЇ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ В СУЧАСНІЙ УКРАЇНІ
Ключові слова:
реформа, органи влади, конституція, управління, повноваженняАнотація
Давидович Світлана Ничипорівна – доцент кафедри суспільних дисциплін Націо-нального університету водного господарства та природокористування, кандидат історичних наук). В статті подано характеристику основоположних демократичних принципів організації державної влади. Також зроблений аналіз порядку організації вищих органів державної виконавчої влади в Україні. Надзвичайно важливе місце у процесах станов-лення державних органів України посідає реформа правової та політичної системи
Посилання
Макиавелли Н. Размишления о первом докладе Тита Ливия // Избранное. – М.: Наука, 1972. – 372 с.
Чиркин В. Основи сравнительного государствоведения. – М.: Артикул, 1997 – 437 с.
Стефаник В. Реалізація судами норм Конституції // Право України. – 1997. – №8. – С. 7-10.
Конституція України. – К.: Преса України, 1997. – 80 с.
Закон України: « Про внесення змін до Конституції України – Голос України, 8 грудня, 2004. – С. 2.
Шемшученко Ю. Юридичні підвалини парламентаризму в Україні // Юридичний вісник України – 2001 – 1-7 березня.
Шаповал В. Конституційно – правовий механізм державної влади в незалежній Україні: політико – правові проблеми організації виконавчої влади – Право України. – 1997 – №1 – С. 27.
Мельниченко В. Статус уряду в контексті конституційної реформи: можливість зробити перший крок до самостійності? // Віче. – 2006. – № 1-2. – С. 29-33.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.