Проблеми правового регулювання у галузі охорони культурної спадщини України
Ключові слова:
пам’ятки, охорона, збереження, відновлення, дослідженняАнотація
Статтю присвячено проблемам правового регулювання в галузі охорони культурної спадщини України.Посилання
Акуленко В. На перехресті закону і совісті: нариси, памфлети, спогади / В. Акуленко. – К. : Українська енциклопедія, 2001. – 456 с.
Вечерський В. Виникнення і розвиток міжнародної охорони культурних цінностей // Праці центру пам’яткознавства / В. Вечерський / Центр пам’яткознавства НАН України та УТОПІК. – К., 2004. – Вип. 6. – С. 225–238.
Вечерський В. Від редактора Державного реєстру національного культурного надбання / В. Вечерський // Пам’ятки України. – 1999. – № 2–3. – С. 1–2.
Горбик В., Денисенко Г. Проблеми дослідження і збереження пам’яток історії та культури в Україні / В. Горбик, Г. Денисенко // Український історичний журнал. – 2004. – № 2. – С. 133–145.
Горбик В., Денисенко Г. Проблеми дослідження і збереження пам’яток історії та культури в Україні / В. Горбик, Г. Денисенко // Український історичний журнал. – 2003. – № 3. – С. 143–151.
Дулов О. Пам’яткознавство як наука / О. Дулов // Пам’ятки України. – 1993. – Ч. 1-6. – С. 138–139, 203.
Дьомін М. Першочергові заходи для виявлення та охорони нерухомих пам’яток культурної спадщини / М. Дьомін // Вісник Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. – 2003. – № 1. – С. 65–70.
Заремба С. Нариси з історії українського пам’яткознавства / С. Заремба – К. : Аранта, 2002. – 204 с.
Кремень В. Україна: проблеми самоорганізації / В. Кремень, Д. Табачник, В. Ткаченко – К. : Промінь, 2003. – Т. 2. – 463 с.
Постанова Кабінету Міністрів України «Про утворення Державної служби охорони культурної спадщини» // Офіційний вісник України. – 2002. – № 14. – С. 74-80.
Постанова Верховної Ради України від 4 березня 2004 р. «Про інформацію Кабінету Міністрів України про стан збереження об’єктів соціально-культурного призначення в процесі приватизації та цільового їх використання у післяприватизаційний період» // Голос України. – 2004. – 2 квітня. – С. 8.
Прибєга Л. До питання термінологічних визначень у пам’яткоохоронній методиці / Л. Прибєга // Праці центру пам’яткознавства / Центр пам’яткознавства НАН України та УТОПІК. – К., 2003. – Вип. 5. – С. 18–35.
Прибєга Л. Територіальна охорона об’єктів культурної спадщини/ Л. Прибєга // Праці центру пам’яткознавства / Центр пам’яткознавства НАН України та УТОПІК. – К., 2004. – Вип. 6. – С. 3–15.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.