Становлення правознавчої думки та державотворчих процесів в ідеях Пилипа Орлика
Ключові слова:
держава, ідеї, право, правова система, конституція, владаАнотація
Відображенням складності українського образу світу є правова система держави, яка віддзеркалює основні труднощі, що характеризують суспільне життя. Розглянуто розвиток правових ідей в Україні, що призвели Пилипа Орлика до створення першої Конституції в Європі, що зафіксувала концепції, до яких світ доростає лише на сьогодні, коли метою права, його змістом стає неповторність буття кожної людини, її цінність.Посилання
Бичко Ада. Феномен Пилипа Орлика: (аналіз філософа) / А. Бичко. – К. : ТОВ «ХХІ ст.: діалог культур», 2009. – 252 с.:іл.
Золоте слово. Хрестоматія літератури України-Русі епохи середньовіччя ІХ – ХV століть. Книга 1. – К., 2002.
Крип’якевич І. П. Історія України / І. П. Крип’якевич. – Львів, 1990.
Крип’якевич І. П. Богдан Хмельницький / І. П. Крип’якевич. – Львів, 1990.
Субтельний О. Україна. Історія / О. Субтельний. – К., 1992.
Фрицький О. Ф. Конституція – Основний закон держави / О. Ф. Фрицький // Конституційне право України. – К., 2004.
Хвильовий М. Думки про течії. Твори в 2 т. М. Хвильовий. – Т. 2. – К., 1990.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.