«Схід» та «Захід» у науковій проблематиці представників краківської історичної школи
Ключові слова:
краківська історична школа, проблема «Сходу» та «Заходу»Анотація
Цивілізаційні орієнтири впродовж багатьох десятиліть і навіть століть є предметом дискусії в середовищі російської, української і польської політичної та наукової думки. У статті здійснено спробу проаналізувати погляди представників краківської історичної школи на проблему «Сходу» і «Заходу».Посилання
Werzbicki A. Wschód – Zachód w koncepcjach dziejów Polski. – Warszawa, 1984.
Feldman J. Stronnictwa i programy. – Kraków, 1931. – T. I.
Wyka A. Teka Stańczyka. – Kraków, 1932.
Giller A. O serwilizmie. – Warszawa, 1932.
Owoce historycznej Szkoły krakowskiej // Obrona spotwarzonego narodu. – Zeszyt III. Część I. – Wydanie II. – Kraków, 1894.
Мокляк Я. Українська молодь в програмі ордену Змертвихвстанців. Дві думки у справі «руського інтернату» у Львові (Валеріан Калінка і Степан Качала) / Я. Мокляк // Південний архів. Іст. науки : Зб. наук. праць. – Херсон, 2002. – Вип. 7.
Biliński L. Znamiona polityki narodowej i krajowej tak zwanych stańczyków. – Kraków, 1882.
Romanowicz T. Polityka stańczyków. – Kraków, 1882.
Smoleński W. Michał Bobrzyński // Wielka Encyklopedia Ilustrowana. Т. VII. – Warszawa, 1892.
Gierowski J. Józef Szujski jako historyk czasów nowożytnych // Spór o historyczna szkolę krakowską. W stulecie katedry histirii Polski UJ. 1869-1969. – Krakόw, 1969.
Сінкевич Є. Г. Юзеф Шуйський. Біля витоків краківської історичної школи / Є. Г. Сінкевич // Південний архів. Іст. науки: Зб. наук. праць. – Херсон, 2006. – Вип. 22.
Szujski J. O książce Michała Bobrzyńskiego Dzieje Polski w zarysie słów kilka. – Kraków, 1879.
Grabski A. F. Metodologiczne problemy tzw. krakowskiej szkoły historycznej // Orientacje polskiej myśli historycznej. – Warszawa, 1972.
Niektóre przestrogi wynikające z głosów opinji publicznej // Obrona spotwarzonego narodu. – Zeszyt III. Część I. – Wydanie II. – Kraków, 1894.
Maternicki J. Idee i postawy. Historia i historycy polscy 1914-1918 // Studium historiograficzne. – Warszawa, 1975.
Wereszycki H. Historia polityczna Polski 1864-1918. – Wrocław – Kraków – Gdańsk – Łódź, 1990.
Зашкільняк Л. О. Неоромантизм у польській історіографії початку ХХ ст. (до питання про соціальну функцію історії) / Л. О. Зашкільняк // Проблеми слов’янознавства. – 1993. – Вип. 45.
Jaskólski M. Historia i mit historyczny w doktrynie politycznej // Historyka. Studia Metodologiczne. – Wrocław – Warszawa – Kraków – Gdańsk – Łódź, 1984. – T. 14.
Шашкевич Я. Р. Східна Галичина: етнічні відносини, національні міфи та менталітети / Я. Р. Шашкевич // Україна в минулому. – Київ – Львів, 1994. – Вип. 6.
Witkiewicz S. Matejka // Krytyka. – 1908. – № II.
Jaworskij // Krytyka. – 1912. – № 1.
Feldman W. // Krytyka. – 1912. – № 1.
Feldman W. Stronnictwa i programy polityczne w Galicji 1846-1906. – Kraków, 1907. – T. 1.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.