Сільськогосподарське економічне районування в умовах становлення російсько-українського кордону в 20-х роках ХХ ст.
Ключові слова:
аграрні відносини, сільськогосподарське економічне районування, РСФРР, УСРРАнотація
Досліджено проблему політичних та правових засад формування аграрних відносин між РСФРР і УСРР на тлі здійснення адміністративно-територіальної реформи 20-х років ХХ століття. Доведено, що сільськогосподарське економічне районування було б ефективнішим за умови врахування межі розселення людності української націо-нальності. Невідповідність встановленого кордону етнографічному призвела до відірваності промислових підприємств від сільськогосподарської сировинної бази.Посилання
Шаблій О. І. Актуальні питання методології і теорії макрорегіоналізації України / Шаблій О. І. // Український географічний журнал. – 1999. – № 1. – С. 15-18.
Боєчко В. Д. Кордони України: історична ретроспектива та сучасний стан / В. Д. Боєчко, О. І. Ганжа, Б. І. Захарчук. – К. : «Основи» ; Інститут державного управління та місцевого самоврядування при Кабінеті Міністрів України, 1994. – 168 с.
Дубрава О. П. Формування державних кордонів України (1917-1925 рр.) : автореф. дис. … канд. іст. наук : спец. 07.00.01 – «Всесвітня історія» / О. П. Дубрава. – Київ, 1996. – 24 с.
Калініченко В. В., Рибалка І. К. Історія України. Частина ІІІ: 1917-2003 рр. : [підручник для історичних факультетів вищих навчальних закладів]. – Харків : ХНУ ім. В. Н. Каразіна, 2004. – 628 с.
Єфіменко Г. Г. Кордони державні України, принципи та історична практика їх визначення / Г. Г. Єфіменко, С. В. Кульчицький // Енциклопедія історії України. Т. 5. – К. : Наукова думка, 2008. – С. 137–148.
Історія України : [навчальний посібник] / Ю. А. Мисик, О. Г. Бажан, В. С. Власов. – Київ : Видав. дім «Києво-Могилянська академія», 2008.
Центральний державний архів вищих органів влади і управління в м. Києві (далі – ЦДАВОУ), ф. 1, оп. 2, од. зб. 1800. – 13 арк.
ЦДАВОУ, ф. 1, оп. 2, од. зб. 1808. – 139 арк.
ЦДАВОУ, ф. 1, оп. 3, од. зб. 649. – 65 арк.
ЦДАВОУ, ф. 1, оп. 2, од. зб. 3142. – 69 арк.
ЦДАВОУ, ф. 1, оп. 2, од. зб. 1807. – 71 арк.
ЦДАВОУ, ф. 5, оп. 2, спр. 331. – 13 арк.
ЦДАВОУ, ф. 1, оп. 3, спр. 621. – 162 арк.
ЦДАВОУ, ф. 1, оп. 3, спр. 619. – 74 арк.
ЦДАВОУ, ф. 1, оп. 3, од. зб. 651. – 85 арк.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.