«Неофіційні» дипломатичні зв’язки з рядом європейських країн у зовнішній політиці Російської імперії на початку правління Єлизавети Петрівни (за матеріалами «Архіву князя Воронцова»)
Ключові слова:
ХVІІІ століття, «Архів князя Воронова», дипломатія, династична політика, Єлизавета Петрівна, Російська імперіяАнотація
Розкрито сутність непрямих «неофіційних» дипломатичних зв’язків Російської імперії з рядом європейських країнам (Венеція, Голштинія, Іспанія, Неаполітанське та Сардинське королівства), які мали місце в російській дипломатії на початку правління Єлизавети Петрівни. Аналізуючи матеріали «Дневной записки Государственной Коллегии иностранных дел, 1742 года, Генварь, Февраль и Март месяцы» («Архів князя Воронова»), автор дійшов висновку, що існування таких зносин найчастіше обумовлювалося формулою «друг мого друга – мій друг».Посилання
Архив князя Воронцова. Книга первая: Бумаги графа Михайла Ларионовича Воронцова. – М. : Типография А. И. Мамонтова и К˚, 1870. – 670 с.
Волосюк О. В. Испания и российская дипломатия в ХVІІІ веке : [монография] / О. В. Волосюк – М. : Изд-во РУДН, 1997. – 199 с.
Жандармы России / Сост. В. С. Измозик. – СПб. : Издательский Дом «Нева»; М. : «ОЛМА-ПРЕСС», 2002. – 640 с.
История внешней политики России. ХVІІІ век (от Северной войны до войн России против Наполеона). – М. : Междунар. отношения, 1998. – 304 с.
История международных отношений в Новое время / А. С. Медяков. – М. : Просвещение, 2007. – 463 с.
Самойленко В. В. Дипломатическая служба : [учеб. пособие] / В. В. Самойленко. – М. : Норма : Инфра-М, 2010. – 320 с.
Черкасов П. П. Двуглавый орел и Королевские лилии: Становление русско-французских отношений в ХVІІІ веке, 1700-1775 / П. П. Черкасов. – М. : Наука, 1995. – 439 с.
Шатохина-Мордвинцева Г. А. Внешняя политика Нидерландов. 1713-1763 гг.: становление голландского нейтралитета / Г. А. Шатохина-Мордвинцева. – М. : ИВИ РАН, 1998. – 176 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.