Патріотичні аспекти моральних та історичних цінностей українського козацтва
Ключові слова:
козак, козацтво, народність, історія козаків, вільні козаки, реєстрові козаки, економічні чинники, феодальна залежність, генетичний зв’язокАнотація
Стаття присвячена формуванню козацтва. Козацтво розглядається як складний феномен, що володіє якостями культурно-історичної спільності, етносу, а також служивого стану, формованого державою для своїх цілей, і адміністративно-територіального утворення, соціальної спільності народів і станів, які проживають на козачих землях. Спираючись на відомі джерела, зроблено спробу проаналізувати початок виникнення козацтва, засвідчити патріотичні аспекти моральних та історичних цінностей українського козацтва, сприяти національно-патріотичному вихованню нації, заснованому на українських народних традиціях, кращих досягненнях національної та світової історичної пам’яті.Посилання
Олександр Сидоров. Коротка історія донського козацтва. Email: [email protected].
Поліщук Н. С., Пономарьов А. П. (ред.) Українці. – М. : «Наука», 2000 (Інститут етнології та антропології РАН).
Голобуцький В. А. Українські козаки // Велика радянська енциклопедія.
Бушин М. І. Про виникнення козацтва в Україні // З історії та культури лінійного козацтва Північного Кавказу [Текст]: Матеріали восьмої Міжнародної Кубансько-Терской науково-практичної конференції / за ред. Н. Н. Великої, С. Н. Лукаша. – Армавір : Шуригин В. Є., 2012.
Савченко Н.Н ., Філіппенко Р. І. Навчальний посібник Історія України: конспект лекцій для студентів – Рецензент: д-р іст. наук, проф. Олійник М. М. (Кафедра історичних дисциплін Харківського державного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди): Вид-во НФАУ, 2002.
Козацтво і Запорозька Січ // ria-msr.ru 2012.
Козацькі організації – Запорозька Січ – вільна козацька республіка. Навчальні матеріали он-лайн pidruchniki.com/17910211//kozatski_organizatsiyi.
Соколовський В. «Питання відродження козацтва – незворотній процес» – МО МГПО «Козацтво України», 2013.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.