ПРО ДЕЯКІ САМОБУТНІ ВЕСІЛЬНІ ОБРЯДИ І РИТУАЛИ СХІДНОГО ТУРКМЕНІСТАНУ
Ключові слова:
весілля, сватання, обряд, традиції, шлюб, наречений, нареченаАнотація
У статті характеризуються деякі своєрідні весільні обряди і ритуали, що характе- рні для населення Східного Туркменістану. Весільні обряди і ритуали туркмен Східного Туркменістану, втім, як і по усій території країни, надзвичайно багаті і різноманітні. Вивчення самобутніх національних весільних обрядів туркмен складає одне з напрямів вітчизняної етнографічної науки, що найактивніше розвиваються. Вони не втратили своєї актуальності і в наші дні, і суворо виконуються, затверджуючи у свідомості людей спадкоємність одвічних духовних джерелПосилання
Виступ Президента Туркменістану Ґурбанґули Бєрдимухамєдова на урочистій церемонії відкриття Центру
весільних і урочистих подій «Bagt köşgi» в м. Ашхабад // Нейтральный Туркменистан. – 2011. – 29 октября.
Джикиев А. Этнографический очерк населения юго-восточного Туркменистана [Текст] / А. Джикиев. –
Ашхабад, 1972.
Джикиев А. Традиционные туркменские праздники, развлечения и игры [Текст] / А. Джикиев. – Ашхабад, 1983.
Оразов А. Хозяйство и культура населения северо-западной Туркмении в конце XIX – нач. XX вв. [Текст] /
А. Оразов. – Ашхабад, 1961.
Таджев А. Свадебные обряды туркмен-емрели в конце XIX – начале XX в. [Текст] / А. Таджев // Материалы
по исторической этнографии туркмен. – Ашхабад, 1987.
Atanyýazow S. Sakar ili. [Text] / S. Atanyýazow. – Aşgabat, 1996.
Baltaýew A., Jykiýew A. Nowruz – türkmen halklynyň milli baýramy [Text] / A. Baltaýew, A. Jykiýew. – Aşgabat,
Öräýew A. Adat. [Text] / A. Öräýew. – Aşgabat, 1995.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.