ГЕОРГІЙ (ЮРІЙ) НАРБУТ ТА ЙОГО РОЛЬ У РОЗБУДОВІ НЕЗАЛЕЖНОЇ УКРАЇНИ
Ключові слова:
графік, художник, грошові знаки, карбованець, тризуб, державністьАнотація
Статтю присвячено 25–й річниці незалежності України. На шляху до незалежності наша держава подолала чимало викликів і випробувань. Як відомо, історію творять особистості. Однією з таких непересічних особистостей і був Г. Нарбут – автор перших українських гро- шей та марок, всесвітньо відомий графік, дизайнер. Він створив свій неповторний стиль оформлення грошей, використовуючи та вивчаючи українські стародруки. Йому ми завдячує- мо неповторними банкнотами, поштовими марками та поверненням тризуба як державного символу. У більшості державних документів України дотепер використовується нарбутівсь- кий шрифтПосилання
Національний банк України. Гроші України. – Київ : ПАТ « Білоцерківська книжкова фабрика», 2011. – 503 с.
Василь Лопата. Надії та розчарування або метаморфози гривні / Лопата Василь – Київ : «Дніпро», 2000. –
с.
Січинський В. Юрій Нарбут / В. Січинський. – Краків – Львів : «Українське видавництво», 1943. – С. 62.
Дорофєєва Н. В. З історії грошей України : [навч. посіб.] / Н. В. Дорофєєва, З. М. Комаринська. – Львів : ЛБІ
НБУ, 2000. – 165 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.