Оборона Миколаєва на заключному етапі Кримської війни (1855 р.): спогади сучасників
Ключові слова:
Кримська війна, Чорноморський флот, оборона Миколаєва, Кінбурнська фортецяАнотація
Висвітлено питання організації оборони Миколаєва в часи Кримської війни як одного із найважливіших стратегічних пунктів Чорноморського флоту – головної бази будівництва військових кораблів та місця дислокації залишку Чорноморського флоту, частково втраченого у ході бойових дій Кримської війни 1853-1856 рр. Події висвітлено через призму сприйняття сучасників.Посилання
Приказы Главного командира Черноморского флота. 1855 г. Приказ по командам Морского ведомства. Николаев. Сентября 27 дня 1855 г. № 80.
Левченко Л. Л. Історія Миколаївського і Севастопольського військового губернаторства (1805-1900) / Л. Л. Левченко. – Миколаїв : МДГУ ім. Петра Могили, 2006.
История России в ХIХ в. – Т. 9. Глава 1. – Покровский М. Н. Крымская война, – СПб., 1894.
Державний архів Миколаївської області (ДАМО), ф. 222, оп. 1, спр. 315.
Крючков Ю. С. История Николаева. – Николаев : Возможности Киммерии, 1996. – С. 100-103.
ДАМО, ф. 230, оп. 1, спр. 1586.
ДАМО, ф. 230, оп. 1, спр. 1862.
ДАМО, ф. 230, оп. 1, спр. 1411.
Богданович М. И. Восточная война 1853-1856 годов // М. И. Богданович. – В 4 т. – СПб. : Тип. Ф. Сушинского, 1876.
Адрес-календарь г. Николаева на 1869 г., раздел «Исторические сведения».
Стеценко В. Крымская кампания. Воспоминания и рассуждения. Сборник рукописей, представленных Его Императорскому Высочеству о Севастопольской обороне севастопольцами. – Т. 1, – СПб., 1872. – С. 290.
Кухар-Онишко Н. О. Унікальний Миколаївський пам’ятник – фортифікаційний комплекс періоду Кримської війни // Миколаївська обласна краєзнавча конференція «Історія. Етнографія. Культура. Нові дослідження». – Миколаїв : Атол, 2004.
Кустова С., Ивашко Е., Гаврилов С. Кинбурнская коса. Книга-альбом. – Издательство «Геопринт». – Киев, 2010. – С. 19.
Приказы Главного командира Черноморского флота. 1855 г. Приказ Заведующего морской частью в г.Николаеве. Николаев. Октября 23 дня 1855 года. № 88.
Тютчева А. Ф. При дворе двух императоров. Воспоминания. Дневник / И.В.Захаров. – Москва, 2002.
Крючков Ю. С. Алексей Самуилович Грейг. – М. : Наука, 1984. – С. 82-84.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.