Аграрне питання у діяльності наради В. Гурко (1906 р.)
Ключові слова:
Нарада В. Гурко, аграрне питання, аграрне законодавство, общинне землеволодіння, селяни-вихідціАнотація
Розглянуто зміст напрацювань Наради за головуванням В. Гурка в аграрному законодавстві. Досліджено розуміння Нарадою сутності аграрного питання в Російській імперії початку ХХ ст. та шляхів його вирішення.Посилання
Казарезов В. Крестьянский вопрос в России (конец ХІХ – первая четверть ХХ в.) / В. Казарезов. – Т. 1. – М. : Колос, 2000. – 472 с.
Селіхов Д. А. Аграрне законодавство царської Росії в Україні епохи капіталізму (ІІ пол. ХІХ – поч. ХХ ст.) / Д. А. Селіхов : Дис… к.ю.н. – Х., 2002. – 210 с.
Сидельников С. М. Аграрная политика самодержавия в период империализма / С.М. Сидельников. – М. : Изд-во Московского университета, 1980. – 289 с.
Симонова М. С. Кризис аграрной политики царизма накануне первой российской революции / М. С. Симонова. – М. : Наука, 1987. – 254 с.
Манифест «Об улучшении благосостояния и облегчении положения крестьянского населения» (3 ноября 1905) // Конец крепостничества в России (документы, письма, мемуары, статьи). – М. : Изд-во МГУ, 1994.
Гурко В. Отрывочные мысли по аграрному вопросу. – СПб., 1906. – 57 с.
Милюков П. Вторая Дума: Публицистическая хроника. 1907. – СПб. : Общественная польза, 1908. – 302 с.
РДІА, ф. 1291, оп. 119, спр. 2, арк. 13-15.
РДІА, ф. 1291, оп. 122, спр. 12, арк. 197-198.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Редколегія публікує матеріали, не завжди поділяючи погляди їхніх авторів, зберігає стиль матеріалів, залишає за собою право скорочувати та редагувати тексти. Автор несе відповідальність за зміст статті, достовірність фактів, цитат, дат тощо. Друковані в інших виданнях матеріали до розгляду не приймаються. У разі передруку публікацій посилання на «Історичний архів. Наукові студії» обов’язкове.